Ebeveyn Kitapları

Anne baba çocuğun dünyasının oluşmasında çok önemli bir yere sahiptir. Dünyaya gelen çocuğun yetiştirilme aşamasında anne babalar doğru davranışların yanında pek çok yanlış davranışta da bulunmaktadır. Ebeveyn kitapları anne babanın yönlendirilmesinde yardımcı olacak kitaplar olarak hazırlanmıştır.

Doğru Çocuk Yetişimi İçin Ebeveyn Kitapları

Ebeveynlerin çaresiz kaldıkları durumlarda ünlü psikologların hazırlamış olduğu bu kitaplar imdada yetişmektedir. Eskiden aile büyüklerine danışılarak uygulanan pek çok yöntem günümüzde çekirdek aile kavramının yerleşmesi ile yerini kitaplara ve internete bırakmıştır. Anne babalar çocuklarının karakterinin oturması döneminde onun üzerinde baskıcı bir etki bırakmak yerine ona yol gösterecek, ışık olacak bir etki bırakmak isterler. Okuyacakları bu kitaplar onlar için başucu kaynağı olarak yer almaktadır.

Aile çocukların ilkokul hayatı ve ilköğrenme ortamıdır. Bu sebeple anne baba bu önemli dönemi rahat ve bilinçli bir şekilde geçirmek istemektedir. Bunu sağlamak amacıyla hazırlanan ve alanında uzman bilim adamlarının yayınladıkları kitaplar anne babaların okuması gereken kitaplar arasında yer almaktadır. Her çocuğun olaylara bakışı ve yaşadıkları sorunlar farklıdır. Bu durumda aileler çocuklarına kitaplarda belirlenen kalıpları uygulamakta sıkıntı yaşayabilirler. Bu kitaplarda verilen püf noktaları ve yöntemler kendi çocuğumuza uygulanabilecek şekilde alınmalıdır. Ailelerin çocuklarını anlamaya çalışması ve çözüm odaklı düşünmesi çocukları rahatlatır. Böylece onlarla iletişim daha kolay hale gelir. Çocuk psikolojisi alanında uzman bilim adamları hazırladıkları ebeveyn kitapları ile anne babalara çözümler sunmaktadır. Çocuklardan gelebilecek ve cevap verilmesi zor olan sorulara bu kitaplar aracılığıyla cevap bulmak oldukça kolay olacaktır.

 

 

Bilim

bilim-kitaplari

Doğa ve Çevre

Doga ve Cevre-2

Tarih ve Biyografi

Biyografi