The Design of Everyday Things

0 Ratings

İnsan hayatının vazgeçilmesi olan nesnelerin ihtiyaçlara yönelik tasarlanması sorunsalı üzerine yoğunlaşan The Design of Everday Things, tasarımsal iyileştirmeler ile ideal kullanıcı deneyiminin nasıl yakalanabileceği sorususunun yanıtını arar.  

Overview

Yaşantımızda karşılaştığımız problemlerin temel nedenlerinin nasıl tespit edileceğine ve yapılacak ufak değişimlerin insan yaşantısı üzerinde yaptığı devrim niteliğindeki etkilere odaklanan Gündelik Şeylerin Tasarımı (The Design of Everday Things), 1988 yılında Donald A. Norman tarafından kaleme alınmş ve okuyucunun beğenisine sunulmuştur. The Design of Everday Things, insan yaşantısıyla ilgili odaklandığı kısmın yanı sıra sosyal çevre içerisinde yer alan nesnelerin tasarımları hakkında okura geniş bir perspektif sunması ile de ön plana çıkar.

Bu kitUP’ı Hemen Oku !

Çevrenizdeki nesnelerin tasarım, uygunluk ve kullanışlılık kavramlarına ne denli uygun olduğunun tespitini yapmak için bu kitUP’ı daha yakından inceleyebilir, nesnelerin dünyasına farklı bir açıdan bakabilirsiniz.

kitUP’a Git !

Customer Reviews

Average customer rating

0 Ratings
“The Design of Everyday Things” için yorum yapan ilk kişi siz olun

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Henüz yorum yapılmadı.