Sıkça Sorulan Sorular

Sıkça Sorulan Sorular

Neden?

Bilgiye ulaşmak artık  inanılmaz kolay aynı zamanda bir o kadar da zor. Çünkü bilgiler çok dağınık bir halde ve çok fazla. Herkes kendisine en yararlı ve en doğru bilgiyi bulmanın peşinde.  Zamanımız kısıtlı ve okumaya yeterli vakti bulamıyoruz. Bulduğumuzda ise en iyisini okumak istiyoruz. İşte kitUP tam burada devreye giriyor.

KitUP nedir?

KitUP dünyada kurgu dışı diye adlandırılan yani roman, hikaye, masal olmayan kitapların içindeki bilgileri sanki arkadaşınız okumuşta size bilmeniz gereken en önemli detayları anlatıyormuş gibi oluşturulan içeriklerdir.

Bu yüzden özet kelimesini pek kullanmak istemiyoruz. Bu şahane kitapların yazarlarının bahsettiği konuların ne olduğunu kısa bir şekilde okuyabileceğiniz 10-12 sayfalık kısa makaleler gibi düşünebilirsiniz.

Neden kitUP okuyayım?

Kitapları almadan ya da hepsini okumadan önce fikir sahibi olmak için okuyabilirsiniz.

Okuduğunuz kitabı tekrar hatırlamak için okuyabilirsiniz.

kitUP’ların telif hakkı var mı ?

Belirttiğimiz gibi biz kitap satmıyoruz. Bu şahane kitapları bir arkadaşınızın okuyup size anlatması gibi düşünebilirsiniz.  Ufkunuzu genişletecek, ilham yaratacak altın fikirler sunuyoruz. İfadelerimiz yazarın veya kitapta geçen ifadeler değil. Esinlenerek oluşturduğumuz fikirlerin anlatımı.

Ama bu kitap alışını engellemez mi?

Aksine biz ve bizim gibi yurtdışındaki diğer uygulamaların yaptığı araştırmalar sonucunda iddia ediyoruz ki  bu tür yazılar kitapların alımını arttırıyor. Biz sunduğumuz kitaplar ile ilgili bir kıvılcım çakıyoruz ve satışını destekliyoruz. Yazarın 20 dakikalık kendi konuşmasını (Ted konuşmaları gibi) düşünün kitap satışını engelliyor mu?

Kitapları nereden alabiliriz?

Şuanda bulunan kitapların çoğu daha türkçeye çevrilmemiş kitaplar ancak yurtdışından temin edebilirsiniz. Ancak ileriki zamanda kütüphanemiz genişledikçe bu kitapların satışlarına daha etkili yönlendirmeler yapabileceğimizi düşündüğümüzde kitap satış adreslerine yönlendirmeler yapacağız.

Telife saygılıyız.

Telif hakkı sahibi olarak bir ihlal olduğunu düşünüyorsanız sizlere saygılıyız ve ilgili kitapları bu anlamda yayından kaldırmayı düşünebiliriz. Bunun için [email protected] adresine kişisel bilgilerinizle birlikte e-posta atabilirsiniz.

Yayın eviyseniz;

Eğer yayın eviyseniz ve kitaplarınızın tanıtım yazılarını uygulamamız üzerinden yayınlamak isterseniz sizlerle görüşmekten mutlu oluruz. Bizimle [email protected] adresinden iletişime geçebilirsiniz.

Neden bazı romanlar yok ?

Romanlar sanatsal içeriklerdir okuyucuya kısa bir bilgi verme amacı gütmez aksine onu hayal kurmaya teşvik eder. Bu yüzden romanların bu tarz kısa bilgilendirme yazılarının verimli ve uygun olmayacağını düşünüyoruz. Ancak ileride belki ön bilgi olarak paylaşmayı düşünebiliriz.

Deneme sonrası para çekildi ne yapmam gerek?

Kitup premium üyelik için Apple iTunes alt yapısı kullanılmaktadır. Bu altyapıda 7 gün ücretsiz kullanım sonrası deneme süresinden 24 saat önceye kadar iptal etmezseniz belirlenen yıllık bedel otomatik olarak tahsil edilir ve bu bedel mesafeli satış sözleşmesi kanununda yer alan maddeye göre cayma hakkı kullanılamaz ve iade edilemez.

Lütfen iptal etmek istiyorsanız App Store abonelikler bölümünden deneme süresi bitmeden iade ediniz. Aksi takdirde sorumluluk Kitup olarak bize ait değildir.